Před pár dny jsem podepsala smlouvu s Albatrosem na novou knihu Osiánův kotlík, aneb s Kelty nejsou žerty :-). Tak teď zbývá už jen knihu dopsat, domalovat obrázky a v říjnu odevzdat. Kniha by měla vyjít v lednu 20208.4.2019 Beseda se žáky čtvrté třídy ZŠ Kyjevská v Pardubicích mě velmi mile překvapila. Bála jsem se, že nebudu umět dětem přiblížit dobu, ve které se Trosečník odehrává. Děti však byly od paní učitelky Zuzany Jiroutové perfektně připraveny, takže jsme si mohli povídat opravdu "na úrovni". Za zprostředkování besedy tímto děkuji Soně Krátké a hlavně jejímu synovi Františkovi.

V úterý 23.10. proběhl křest v Řetězovce!    ;-)

Děkuji paní redaktorce Tatíčkové a kmotrům Pavle Smetanové a Zdeňku Hledačovi! A pochopitelně taky všem zúčastněným! 

 6.10. 2018 čtení a beseda na Podzimním knižním veletrhu v Havl.Brodě. Děkuji paní Markétě Hejkalové, že mě na poslední chvíli zařadila do programu (jako náhradnici). 
4.10. 2018 čtení a beseda se žáky deváté třídy ZŠ v Chrudimi (městské knihovna v Chrudimi)

24.9. Metodické listy pro práci s knihou (pro učitele 2 st.ZŠ) 

volně ke stažení v PDF zde: 
 https://www.kmc.cz/metodicke-materialy/

20.9.2018   A už se prodává! Jupííí!  :-) 

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47943029/trosecnik-sibirsky/

12.9. 2018 Knižní trailer vytvořil Bolek Klička (nejmladší vnuk "Trosečníka") 

https://www.youtube.com/watch?v=znlGgTHOPEM&feature=youtu.behttps://www.youtube.com/watch?v=znlGgTHOPEM&feature=youtu.be 

3.9. 2018 Už nyní si můžete knihu objednat v předprodeji Albatrosu, a to dokonce o 20% levněji!

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47943029/trosecnik-sibirsky/  

15.7. 2018 Trosečník sibiřský je na dobré cestě stát se doporučenou četbou pro žáky 9. tříd ZŠ

Dostala jsem před pár dny, od nakladatelství Albatros, nabídku vytvořit Metodické listy pro učitele. Jsem z toho nadšená, protože je to jednak ohromně zajímavá práce a zároveň je zde obrovská šance, že prodejnost knihy tímto mnohonásobně, i bez ukřičené reklamy, stoupne.

Obálka knihy schválena

Smlouva s nakladatelstvím Albatros Media je podepsána!

Takže roční anabáze, kdy jsem se střídavě vznášela na růžovém obláčku štěstí a naděje (to když mi někdo můj rukopis Trosečníka pochválil) a o pár týdnů později se zase propadala do temných hlubin zoufalství, když jsem marně čekala na odpovědi od nakladatelů, kterým jsem knihu rozeslala, definitivně skončila.

V okamžiku, kdy jsem už byla (po neúspěšné akci na HitHitu) ochotná přistoupit na finanční spoluúčast a byla jsem na tomto způsobu vydání knihy předběžně domluvená s nakladatelstvím Petrklíč, stal se (tak jak se mi to ostatně, poměrně běžně, stává) zázrak.

Když jsem si totiž, v tom rezignovaném rozpoložení mysli, nechala soukromě udělat korektury u paní redaktorky Jany Jůzlové (dělala mi už dvě předešlé knihy, takže je na můj živelný styl psaní trochu zvyklá), napadlo mě zkusit poškádlit štěstěnu ještě jednou a poslala jsem hotový "vyčištěný" rukopis nakladatelství Albatros. Ještě tentýž den, se mi paní redaktorka Tatíčková ozvala s tím, že ji kniha zaujala a že si ji určitě ráda přečte. No a asi za 14 dní mi hlásila, že rukopis prošel redakční radou a je schválen.

A já si teď marně lámu hlavu, zda měla na sled událostí větší vliv správná konstelace hvězd, nebo výborná korektura paní Jůzlové...Možná obojí.

Každopádně nyní už pracujeme spolu s grafikem panem Janem Kafkou na definitivní podobě knihy a 16.7. by měla být celá hotová a odevzdaná do tisku....A pak už se budu jen modlit, aby v edičním plánu nenastaly nějaké změny a aby Trosečník opravdu nejpozději začátkem října vyšel, protože mám už zamluvený závazný termín na křest knihy v Literární kavárně i kmotru paní Halinu Pawlowskou.

Rozhovor se Světlanou Glaserovou v březnovém čísle časopisu Ruské slovo 

Vytvořte si webové stránky zdarma!